kto je online

štatistika

Prístupov: 551088

anketa

Ako sa vám páči nový web?
 
úvod arrow aréna arrow Spôsob hry
Spôsob hry Upozorniť na článok e-mailom
ImageTakže ako prvé je treba zopakovať, že paintball je adrenalínová a v prvom rade akčná hra. Podľa počtu hráčov si môžete zvoliť i spôsob hry. Základná hra sa skladá z dvoch družstiev ktoré proti sebe bojujú.

 

Pri začiatočníkoch sa hráči zväčša rozhodnú pre rýchlu a jednoduchú hru. Rozdelia sa na dve družstvá. Každý hráč je viditeľne označený ku ktorému družstvu patrí. Každé družstvo je na svojom štartovacom stanovišti a po odštartovaní hry sa každý hráč snaži zasiahnuť značkovačom toho druhého. Po zásahu hráč zdvihne zbraň nad hlavu na znamenie, že je zasiahnutý a odchádza z ihriska. Víťazí to družstvo ktorého hráči čo najdlhšie vydržali na ihrisku. Dĺžka trvania hry je tak 5 -8 minút.

 

 

Získať vlajku / Capture the flag /

Capture the flag je asi druhou najhranejšou hrou. Hráči si vytvoria dva tými ktoré si zvolia dve stanovištia so svojimi vlajkami. Každé družstvo si stráži svoju vlajku a zaujme pozície na obranu svojej vlajky. Po vydaní signálu sa každé družstvo snaží získať protivníkovu vlajku a vrátiť sa k svojej vlajke. Zasiahnutý hráč guličkou odchádza z ihriska. Zasiahnutý hráč nesúci vlajku musí vlajku zavesiť na viditeľné miesto a odchádza z ihriska. Vyhráva družstvo čo nielen udrží svoju vlajku ale poprípade ukoristi vlajku protihráča. Doba trvania hry ja tak 10 min ale záleží od zdatnosti a súhry hráčov.

 

 
< Predchádzajúci článok